KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12815485
*
nr 1281 5485
Britta Ringvall
(1912-1987), Sverige
Oljemålning, Lindarna blommar. Signerad. Olja på duk, 33x29 cm
Britta Ringvall, svensk bildkonstnär född 1912, död 1987.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 19:14:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 18:31:13
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Britta Ringvall
Britta Ringvall, svensk bildkonstnär född 1912, död 1987.
Läs mer om Britta Ringvall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britta ringvall lindarna blommar olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Britta Ringvall
Britta Ringvall, svensk bildkonstnär född 1912, död 1987.
Läs mer om Britta Ringvall
nr 1281 5485
Britta Ringvall
(1912-1987), Sverige
Oljemålning, Lindarna blommar. Signerad. Olja på duk, 33x29 cm
Britta Ringvall, svensk bildkonstnär född 1912, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/10 18:31:13 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Britta Ringvall
Britta Ringvall, svensk bildkonstnär född 1912, död 1987.Läs mer om Britta Ringvall
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britta ringvall lindarna blommar olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37